Gra elit, czyli baccarat

Mówiło się, że w średniowiecznych Włochach grali w nią tylko majętni, ale to nie prawda. Grali w nią dosłownie wszyscy. Jej wyjątkowo proste reguły pozwalają na rozpoczęcie natychmiastowej gry. Baccarat został też rozsławiony przez agenta Jamesa Bonda. To właśnie tę grę przedstawiają sceny w kasynie w filmach o jego przygodach.

Celem gry jest osiągnięcie 9 punktów. Karty z cyframi liczone są zgodnie z ich wartością, as oznacza 1, a reszta kart nie ma żadnej mocy. Krupier rozdaje po dwie karty – zarówno sobie, jak i graczom. Po tym następuje sprawdzenie. Wartość kart jest do siebie dodawana i sprowadzana do jednej liczby. Przykładowo: 3+9= 12, 1+2=3. Taka jest wartość kart. Jeśli wynik gracza jest mniejszy niż 5 dobiera on kolejną liczbę, krupier robi to w przypadku, gdy suma wynosi 2. Jeśli wynik wynosi 8 lub 9 nie są dobierane kolejne karty i następuje sprawdzenie. Wygrywa ten, kto ma sumę 9 lub bliższą.

Jak wyglądają statystyki obstawiania i wygrywania? Zawsze opłaca się postawić na krupiera. to on najczęściej wygrywa. Mniejszą wypłacalność ma obstawienie gracza, a najmniejszą remis. Egde w tym ostatnim kształtuje się na poziomie około 15%. Wielu graczy poleca też stosowanie reguł zmniejszających możliwość straty środków finansowych: po przegranej rundzie zwiększa się stawkę, po wygranej zaś – zmniejsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *