Poker – zasady gry

W pokera może grać jednorazowo od dwóch do dziesięciu graczy. Wykorzystuje się jedną pełną talię, czyli 52 karty. Wirtualny krupier rozdaje po pięć kart, a każdy z graczy sprawdza, jaki może utworzyć z nich układ. Tych jest dziesięć. Zaczynając od najmocniejszego:

poker królewski. Tworzą go karty utworzone w kolorze, w kolejności z asem na końcu. Układ taki jest jednak bardzo trudny do trafienia. Jego prawdopodobieństwo wynosi ok. 0,000154%. To bardzo mało, nawet jak na gry hazardowe.

poker – tak zwany zwykły poker podobny jest do królewskiego; również ułożony w kolorze, ale bez asa.

Kareta – to układ czterech kart tego samego rodzaju, na przykład cztery damy.

Full – składa się z trzech takich samych kart i dwóch innych, ale również o tej samej wartości. Przykład: trzy damy, dwa walety.

kolor – tworzy go pięć różnych kart, ale wszystkie w tym samym kolorze.

strit – to karty w różnym kolorze, ale ułożone po kolei.

trójka – czyli trzy karty tej samej wartości.

dwójka – gdy gracz ma dwie karty takiej samej wartości.

wysoka karta – to karty, które nie tworzą żadnego z wymienionych układów, więc przy sprawdzaniu brana jest pod uwagę najwyższa karta. Trafienie tego układu jest najczęstsze, a prawdopodobieństwo wynosi około 1%.

Przy rozpoczęciu gry dwóch graczy otwiera zakłady. Każdy też dostaje dwie karty. To czas, w którym stawiane są zakłady. jest sześć opcji:

pasowanie,

czekanie,

postawienie zakładu,

sprawdzenie,

przebicie,

wejście za wszystko.

Kolejnym etapem gry jest wyłożenie trzech kart wspólnych, na podstawie których gracze oceniają swoje szanse na utworzenie układu. Po tym następuje licytacja. Następnie wykładana jest kolejna karta wspólna i kolejna licytacja. Gdy odsłonięta zostaje ostatnia karta i zakończona ostatnia licytacja gracze, którzy nie spasowali odsłaniają swoje karty. Ten gracz, który ma najwyższy układ wygrywa, zgarniając całą wygraną.

Poker opiera się na wyczuciu i ryzyku. Nie jest typową grą losową, a bardziej niż szczęście przydadzą się w nim umiejętności gracza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *