Stół i koło, czyli ruletka

Ruletka nazywana jest też królową gier hazardowych oraz szatańską grą.

Jak to z większością gier bywa również ruletka swoje korzenie ma w starożytności. I również grano w nią na całym świecie, tworząc nowe warianty, odmiany, dostosowując do potrzeb graczy jej zasady. Największe zmiany nastały wraz z rozwojem kasyn. Ruletka musiała być bardziej opłacalna, oczywiście dla kasyna. Europejczycy dodali do niej jeszcze jedną cyfrę. Pojawiło się „zero”, wypłacalność zmalała. Amerykańskiej kasyna poszły jeszcze dalej. Na stole i kole pojawiły się dwa zera i symbol orła. Ich zyski bardzo podskoczyły, a pozycja graczy stała się nieciekawa. Orzełka zabrano, cyfry zostały do dziś. Nadal ta druga wersja jest znacznie mniej opłacalna dla gracza.

Stół i koło w grze online są odwzorowaniem tych prawdziwych. Ich rozmiar jest nieważny, ale wygląd już tak. Na kole obrotowym są trzy kolory. Czarny, czerwony oraz zielony. Na tym ostatnim znajdują się 0 i 00.  Na czarnych i czerwonych pozostałe liczby. Na pierwszy rzut oka są one umieszczone chaotycznie, a tak naprawdę naprzemiennie – nieparzyste na czerwonym, parzyste na czarnych.

W kasynie online również jest możliwa gra z krupierem na żywo. Kontakt odbywa się za pomocą chata. To tak zwana opcja Live Dealer. Oprócz tego można wybrać wersję zautomatyzowaną za pomocą generatora liczb losowych, czyli RNG.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *